יום חמישי, 21 במאי 2009

אופניים חשמליים מה8/3/09 חוקיים בארץ הקודש

אני מקבל פניות וחששות לגבי חוקיות הקיט לאופניים חשמליים,אז שאול מופז שר התחבורה העביר את החוק המאפשר לרכבים חשמליים לנוע בארץ כשהמהירות המותרת תהיה עד 25 קמ"ש. עד לפני אישור תקנת התעבורה הנ"ל אופניים עם מנוע עזר נחשבו לאופנוע לכל דבר ,היו חייבים לעבור תקינה ורישוי ,כל שוטר שהיה עוצר אופניים כאלו יכל היה להתיחס אליהם בהתאם.עד כה נמכרו זוגות האופניים הממונעות בניגוד לחוק,אך בלחץ היבואנים החליטו להעביר את החוק ולאפשר לעם ישראל המיוזע להתחיל את דרכו בצורה מסודרת כמו בעוד הרבה מדינות מתוקנות כמו בארה"ב ואירופה.
אז אם עד עכשיו חשבת שאתה עובר על החוק כשאתה מתעניין בהסבת האופניים שלך לאופניים חשמליים ,אתה יכול להירגע ולקבל פה את כל העדכונים לגבי רכישה ,התקנה ורכיבה נכונה על אופניים חשמליים .
בואו ביחד נעשה סוף לפקקים והתחלה נעימה לבוקר ברכיבה קלה ונעימה באופניים זולים שקטים ולא מזהמים.

4 תגובות:

אנונימי אמר/ה...

זאת אומרת שעכשיו נוכל לראות הרבה יותר אופניים חשמליים ?

קרן בוגנים אמר/ה...

נכון להיום, מאי 2009, אופניים חשמליים טרם אושרו!!! כן, התקבלה החלטה עקרונית לאשר אותם מתישהו, אבל כרגע זו עבירה פלילים להרכיב אופניים כאלה בישראל. אתם לא נורמלים!

לתשומת לבכם, אתם עוברים על שתי עבירות במקביל:
1) מוכרים אופניים חשמליים בניגוד לחוק
2) מסיתים ומדיחים אזרחים נוספים לעבור על החוק, תוך שימוש בהונאה.

אתם מסתכנים בעבירה פלילית!!!
תפסיקו עם ההונאה!

Boaz Buzz אמר/ה...

לצערי גם אם אושר חוק כזה וגם אם לא ,לפי משרד התחבורה עדיין החוק לא אושר ,מכיוון שיש חנויות שמוכרות את האופניים והקורקינט החשמליים ,כנראה מדובר כמו בעוד הרבה חוקים (חותמות) אחרים ,כלומר למי שיש כסף כנראה מקבל אישור יבוא ויצור .אני אישית ממשיך לפעול בכדי לעזור לעוד שכמני לנסוע על האופניים החשמליים במחיר סביר ולא לשלם מעל 200% מעל מה שהם שווים בחו"ל (כמו כל דבר ,מישהו צריך להרוויח המון כסף בדרך)

אנונימי אמר/ה...

שום חוק לא עבר ולא התקבל. יש אישור עקרוני של שר התחבורה לשעבר. מאישור כזה ועד חקיקה בפועל המרחק מאוד גדול.

בקשר לחנויות שמוכרות אופניים וקורקינטים - אף אחד לא מקבל ג'סטות מבחינת היבוא והיצור. ניתן ליבא דברים בהתאם לחוקי היבוא וזה לא קשור לחוק האופניים החשמליים לכשיתקבל.