יום רביעי, 20 במאי 2009

באיזה סוללות להשתמש בקיט או באופניים החשמליות שלי ?


אתם משתמשים בה כל יום ואתם אפילו לא מודעים לכמה היא זו שתהפוך לכם את כל החיים לקלים בעתיד,סוללת הליתיום או בשמה המקצועי - LifePO4 שהוא החומר המשמש אותנו בסוללות במחשבים הניידים,בסלולרי,במצלמות החדישות ועוד.עד לפני ממספר שנים רוב השימוש היה בסוללות עופרת (רעילה )וניקל קדמיוםNiMH‏, והמהפכה היא בסוללה שמורכבת מחומרים לא רעילים הנפוצים בקרום כדור הארץ והיא גם אינה יקרה (בקיטים להסבת האופניים לחשמליים - היא מהווה את רוב סכום הרכישה ,המנוע הוא הזול) וכשהמחיר ירד עוד היא בסופו של דבר תהפוך את הרכבים לרווחיים יותר.
הטכנולוגיה מוטמעת ברכבים החשמליים שיצאו לשוק בשנה הקרובה.
העיקרון שעומק מאחורי הסוללה החדשנית (פטנט רשום בשנת 1995)מאפשר לה להיות קלה משמעותית מדור הסוללות הקודם שנקרא ניקל קדמיום .זוכרים את המצלמות שנגמרות עוד לפני שמסתיים האירוע .
חברת גרמנית Süd-Chemie היא חברה המתמחה בתחום הכימיה השקיעה בפעם הראשונה בשנת 2005 בחברת הסוללות Phostech Lithium (בזמנו מנתה 20 עובדים ונפח ייצור של 400 טונות בשנה) היום כבר הכפילה את כמות העובדים 4 שנים לאחר מיכן .
יתרונות ביחס לניקל קדמיות וסוללות עופרת :
מספר טעינות גדול יותר
משקל קל משמעותית (פחות אנרגיה מבוזבזת להניע את משקלה)
נפח אכסון גדול יותר
טעינה מהירה יותר
אז העתיד כרגע הולך לכיוון הסוללות ליתיום ועד שלא נמצא סוללות שהן קלות יותר וחזקות יותר ,אתם מוזמנים להנות מכלי רכב יעילים הרבה יותר בשנים האחרונות .
גם באופניים החשמליים יש מספר אפשרויות לסוללות ,אני כאדם שמחפש יעילות בכל דבר שאני נוגע בו ,החלטתי לשדרג את הקיט ולרכוש אותו עם הסולות המתקדמות של LifePO4 שייקרו את מחיר הקיט ,אם אתם מחפשים אופניים קלים ועם מרחק נסיעה גדול יותר תשאלו את החנות באיזה סוג סוללות הם משתמשים .
בעז - 054-2238008


2 comments:

אנונימי אמר/ה...

על מה אתה ממליץ בסופו של דבר ?אם אני מעוניין בקיט שיהיה זול יותר עם סוללות פשוטות ?

Boaz Buzz אמר/ה...

כמו כל דבר ,יש קשר לתקציב שאתה מחליט להקציב להסבת האופניים ,כמו שאמרתי הסוללות הפשוטות יזילו לך את הסבה בסביבות ה1000 ש"ח,זה אולי גימיק טוב כמו רמי לוי שמפרסם את העופות שלו במחיר ללא תחרות ,אבל כשאתה מגיע אתה מבין שהוא מוכר כמות מוגבלת ומגלם את הרווח במוצרים אחרים שכבר תקנה,זאת אומרת פיתיון .אני אישית תמיד אומר שאני לא מספיק עשיר בכדי לקנות בזול.החשיבות בהנעת האופניים שהסוללה תהייה הכי קלה שאפשר,תוכל לפרוק את עצמה בלי לקצר את חייה (המנוע ככל שהוא חזק יותר ,ככה הפריקה מהירה יותר) ותוכל לתת לך יחס מרחק מהירות הכי גבוהים,בקיצור מומלץ סוללת ליתיום,זה מה שאני בחרתי,אשמח לשמוע על סוללות טובות יותר וזולות יותר :)