יום שלישי, 2 ביוני 2009

למה עדיין אתם לא רואים יותר אופניים חשמליים בישראל (הסבר שלי)


אם אנחנו מסתכלים על כל דבר חדש שקורה בארץ (וגם בעולם) . בכדי להפוך אותו לחוקי צריך להעביר מוצר או שירות מסננות שכל אחת גוזרת עליו את הקופון שלה בכדי שתיהיה מדבקת "כשרות" עליה.
גם באופניים החשמליים כמו בכל מוצר אחר יש התלבטות האם להכניס את האופניים החשמליים תחת המיסוי של אופנועים (נדמה לי שזה 70% ,מוכן שיתקנו אותי אם אני טועה) או תחת מיסוי של אופניים שזה מקסימום 20% (כנ"ל אם יש למישהו הסגה אני מוכן לשנות) ,זאת אומרת פחות כסף למדינה.
אבל מה יקרה לדוגמא אם זה יכנס לנישא של אופנועים ? נצטרך את כל הנוהל כמו עם אופנוע לכל דבר ,תקינה,טסט כל שנה,ביטוח,מספר,רכיבה עם קסדת אופנוע וכמובן רישיון נהיגה על אופנוע.
אבל אז להבדיל מהיום אם מישהו יעשה תאונה חס וחלילה עם אחד מהכלים הללו (ולא יעזור כלום,ככל שיהיו יותר כלים גם כמות התאונות תעלה ביחס ישר). לפחות הוא ידע שהוא לא צריך למכור את הבית בכדי לממן פיצויים. (דרך אגב גם אם זה קורה על המדרכה ולא על הכביש).
אז אם לא תראו הרבה כלים כאלו על הכביש ,להבדיל מאירופה,אסיה,הודו ועכשיו גם חזק במדינות כמו ארה"ב ,כי מה לעשות אתם לא יכולים להתעלם מזה ,אבל מחירי הדלק בטח לא ירדו משמעותית (שמתם לב כשהמחירים עולים הם עולים באחוזים בודדים ,אבל כשהם יורדים וגם זה קורה לעתים רחוקות הם יורדים בעשרות אגורות..שמתם לב ?)


2 comments:

אנונימי אמר/ה...

היי בועז...

לא סיפרת לנו מה קורה עם קיט ההסבה...

ג'ו.

Boaz Buzz אמר/ה...

אני מאוד מקווה שקיט כזה יגיע אליי בקרוב לבחינה מקרוב על האופניים שלי,כמובן שתוכלו לקרוא על זה בבלוג,בקרוב מאוד