יום שני, 13 ביולי 2009

eStyle Comfort -אופניים עם מנוע


ביום שישי יצאתי לרכיבת מבחן על אופני הנוחות של איסטייל (eStyle Comfort) שאמנם לא מופיעות עדיין באתר ,אבל בהחלט ייחודיות במראה ובתנוחת הישיבה שמזכירה ישיבה על כיסא לכל דבר משענת ורגליים שלוחות קדימה .אמנם לקח לי כמה שניות להתרגל לרכיבה השונה שמאפשרת לך לרכב על אופניים ולהרגיש כאילו אתה עדיין על הספה בבית עם כל הנוחות של בולם זעזועים ומשענת גב תואמת.
המנוע 360W/24V מורכב על השלדה ומעביר את הכוח דרך מערכת ההילוכים האחורית שמאפשרת להוציא מהמנוע יותר כוח גם במהירויות נמוכות וגם לאחר שצברת את התאוצה ההתחלתית והגעת למהירות שיוט די נאה של 35-45 קמ"ש.
אמנם בעליות הרגשתי שבכדי לשמור על מהירות סבירה נאלצתי לסובב את הפדלים,אך התחושה הייתה שלא נדרשתי לדווש במאמץ אלה כמעיין עזרה מינורית למנוע.
הסוללת עופרת 24V/20AH חלשה וכבדה משמעותית ביחס לסוללת ליתיום. מפסק ששמור על הסוללה מפריקת יתר מנתק את המצבר בכל פעם שאימצתי את המנוע (מחייב פרק הסתגלות למהירויות ולהילוכים בכדי למנוע את זה). אני אישית ממליץ על סוללת ליתיום אף אל פי שהיא מייקרת את האופניים בכ -1100 ש"ח.
את הרכיבה מומלץ להתחיל עם הפדלים ובהילוך נמוך ותוך כדי הגברת המהירות של המנוע סיבוב הפדלים הך למיותר ונשאר רק להתאים את ההילוכים בכדי לא להעמיס על ממנוע וליהנות מרכיבה רכה ונעימה.
המהירות היא הצד החזק של האופניים האלו ,אז לכל מחפשי המהירות ישנם מנועים גדולים יותר ואופניים קלים יותר שיתנו לכם מענה הרבה יותר מתאים.
בקיצור התרשמתי לטובה מהאופניים הנוחים לרכיבה עירונית קצרה 20-30 ק"מ ,אומנם לאופניים גלגלים 20 אינצ' אך הן לא מתקפלות ולכן לא נוכל לנסוע איתן ברכבת או באוטובוס.
ובארצנו הקטנטונת להגיע לנסיעת מבחן על האופניים של איסטייל בהחלט נדרש ומומלץ

אין תגובות: