יום חמישי, 20 בספטמבר 2012

מבחן דרכים לאופניים נאו אנג'ל

מהירות הנסיעה הייתה הרבה מעל המהירות החוקית בדרך בין עירונית ,רעש הרוח צווח באוזניים היה בלתי סביל בעליל ,יצאתי לעקיפה למרות שהרכב מולי היה דיי קרוב אבל ידעתי שמהירות וכוח המנוע ישחקו שוב לצידי גם הפעם .... ואז התעוררתי מהפנטזיות של הרכיבה על  אופנוע סופר ספורט ...נכנסתי לחנות היבואן של " נאו אנג'ל "   כשמיצ' קיבל אותי בחיוך ואדיבות שלא מורגלים בה בארץ [ נו טוב הוא אנגלי במקור :] , הסבר על האופניים ,על שוק האופניים ,על חוק האופניים החשמליים,על תלאות שעברו במכון התקנים ומשרד התחבורה בכדי למכור אופניים חשמליים חוקיים [ והדגש על חוקיים ] בארץ הקודש .
לפני שאתחיל בחווית הרכיבה ,אני רוצה לציין שאופניים שהחנות לא מחזיקה [ בגאווה ] אישור מכון התקנים ואישור משרד התחבורה על הקיר ,מוכר לכם אופניים לא חוקיים , המשמעות של העניין ,היא נסיעה על כלי רכב ללא רישיון ולא חוקי על כל המשתמע מזה [ כתבה מיוחדת תעלה את הסוגיה הזו בהמשך ] .
כל הנתונים היבשים של האופניים מצוינים באתר ותמיד ניתן למיצ' לחזור עליהם בגאווה ,אני לא אחזור אליהם .
ישיבה על האופניים גם לאדם בגובה מעל הממוצע 188 מאוד נוחה , דיווש של סיבוב וחצי והמנוע נכנס לפעולה בצורה אוטומטית ,נדרשות מספר דקות להסתגל לשילוב המנוע בנסיעה,ישנם הילוכים מאוד מדויקים ומקצועיים כמו בכל אופניים הילוכים אחרים ולחצן שמווסת את אחוזי "העזרה" שהמנוע מספק לכם בזמן הרכיבה,ההרגשה היא כאילו אתה תמיד בירידה ומחויב לסובב את הפדלים בכדי לגרום למנוע לעבוד [ פדל אסיסט ] במצב עזרה מקסימלי האופניים מתייצבות על מהירות 25 קמ"ש בכמה שניות כשסיבוב הפדלים הוא ללא מאמץ,בכל פעם שהפסקתי לסובב אותם ,האופניים עוברות לגלישה כמו אופניים רגילים ללא התנגדות והמנוע פשוט מתנתק כאילו הוא לא קיים .שילוב והפסקת המנוע מתבצעת בצורה חלקה,ללא פרצי כוח וללא ניתוקים מהירים .נסיעה של קרוב ל45 דקות מהחנות ברחוב תובל עד לנמל תל אביב ,כללה קצת מכל דבר,קצת שטח ,קצת עליות ,מדרכות ובעצם כל מה שרוכב ממוצע עובר בנסיעה של 10 ק"מ .
הסוללה היא החזקה ביותר שהכרתי ,וחוץ מריבוע אחד שירד בתצוגת הסוללה הדיגיטלי נראה לי 10-15% מהסוללה לא ירד כוח המנוע לאורך כל הנסיעה .
לקנות אופניים חשמליים ללא נסיעת מבחן ,לא מומלץ בעליל [ גם אם החלטת להיות עבריין ולרכב על אופניים לא חוקיים ] ,מבטיח שאחרי כל רכיבה על אופניים אחרים תעלו על " נאו אנג'ל " ותבינו מה ההבדל .
לא שווה להסתתכן בשביל עוד כמה אלפי שקלים שיכולים לקבוע אם חברות הביטוח יתעלמו ויתנערו מכם [ לא שכשאתם רוכבים על כלים חוקיים ,הן לא מתעלמות ,או לפחות מנסות ]  .
לאופניים חוקיים יהיה גם שוק יד שניה כשהן יחזיקו מעמד ,יהיה להן שירות ואחריות בדיוק כמו כל רכב חוקי אחר .

אין תגובות: